Savaşçı Metehan kimdir ? Metehan’ın hayatı ve Hun ordusu, Oğuz Kağan Destanı, Tarihe geçen Metehan’ın söylediği sözler, savaşlardaki akıl almaz taktikleri, meşhur ıslık çalan çavuş oku, Hun Devleti ve çok daha fazlası…

Dünyadaki ilk düzenli ordu kurucusu, Metehan ve babası Teoman Han arasındaki mücadele, Metehan’ın tahta çıkışı, Hun İmparatorluğu oluşturması, ünlü Çin Seddi’nin aşılması, Orta Asya’da Türk birliğinin sağlanması…

Metehan hayalindeki dünya devletini kurmak için önündeki tüm engelleri yıka yıka gelir. Çinlilere muhteşem akınlar başlatır. Ansızın gelir, gece yarısı gelir, devasa ordularla gelir. Önünde durmak imkânsızdır. Nitekim koskoca Çin devleti sayısal olarak kendisinden küçük olan bu dünya kahramanıyla baş edemez.

Türk Kara Kuvvetleri’nin kuruluş tarihi 1363 yılı olarak kabul edilmekteydi. Nihal Atsız 1963 ve 1973’te Türkiye Kara ordusunun kuruluş tarihinin Mete’nin tahta geçtiği MÖ 209 olması gerektiğini yazmıştır. Sonrasında ise Türk Kara Kuvvetlerinin kuruluş tarihi MÖ 209 olarak değiştirildi.

Metehan hakkında müthiş hikâyeler vardır. Oğuz Kağan destanında anlatılan Oğuz Kağan ile Metehan’ın hayatı büyük benzerlikler göstermektedir. Metehan’ın hayat öyküsünün Oğuz Kağan efsanesinin tarihi temelini oluşturduğuna inanılmaktadır.

Hun, göğün mağrur oğludur ki ufak saray teşrifatı ve merasimine ehemmiyet vermez.

Bu tarz videoların devamının gelmesini istiyorsanız videomu beğenmeyi ve kanalıma abone olmayı unutmayın!

Söyle Bileyim : https://www.youtube.com/channel/UClffEGd8VYdNffcAyVkj3aQ